Кухня-вітальня: актуальні ідеї дизайну у 2018 році

Кухня-вітальня: актуальні ідеї дизайну у 2018 році

Знести перегородку між кімнатою і кухнею — справа нехитра. З утворився безладу тепер потрібно створити новий світ. Варіантів об’єднання маса, адже те ж кухонне простір можна відгородити, приховати, підняти, виділити, підкреслити або змішати.

Дійсно, поєднання кухні з вітальнею — популярний дизайнерський прийом. Про плюси і мінуси такого рішення написано чимало статей, тому не будемо на цьому детально зупинятися, а відразу подивимося, які дизайнерські експерименти будуть актуальні в 2018 році.

Планування кухні-вітальні

Як вже говорилося, варіантів розміщення кухні в об’єднаному просторі буває маса. Часто планування продиктована габаритами кімнати та архітектурними особливостями.

 

Кухня в ніші

Якщо є ніша відповідного розміру або виступ, логічно розташувати тут кухонний гарнітур. В даному випадку кухня ніби в поглибленні. Таке зонування виглядає дуже природно і не вимагає яких-небудь додаткових дизайнерських прийомів.

Уздовж вузької стіни

У довгому вузькому приміщенні доцільно поставити кухонні меблі уздовж однієї з коротких стін. Такий варіант планування передбачає послідовне розміщення зон: кухня-їдальня-вітальня.

Уздовж однієї довгої стіни

Правильна форма приміщення дозволяє організувати кухонний гарнітур уздовж довгої стіни, але можна задіяти і кут — коротку і довгу стіни: з одного боку шафи, з іншого — техніка. При цьому фасади не зобов’язані повністю заповнювати стіну. Навпроти кухні логічно влаштувати обідню групу, у другій половині кімнати — розмістити вітальню.

Дизайн кухні-вітальні з зонуванням

Зони вітальні та кухні можна відокремити, створивши фактичну або візуальну кордон. А можна, навпаки, злити дві кімнати в єдине ціле. Спочатку розглянемо ідеї зонування.

Частину стіни між кухнею і вітальнею
Такий варіант, крім зонування, дає більше можливостей для монтажу техніки і розстановки меблів. Вертикальну перегородку можна доповнити розсувними дверима.

Естетичний бар’єр

Якщо мета зонування — приховати брудний посуд або кулінарний безлад від гостей, то оптимальним рішенням буде спорудити бар’єр трохи вище (на 10-15 см) стільниці. Ця перегородка може кріпитися на стіл, а може бути продовженням стіни.

Мобільна стіна

Напівпрозорі розсувні перегородки, не перевантажуючи простір, вирішать проблему запахів, що доносяться з кухні.

 

Кухонний гарнітур як бар’єр

Прекрасний варіант зонування — коли нижня частина кухні вже сама по собі служить бар’єром. П-образна чи Г-подібне планування дозволяє розташувати частину гарнітура перпендикулярно однієї зі стін, утворюючи таким чином перегородку.

 

Кухня-вітальня з барною стійкою

Інший спосіб зонування — за допомогою барной стійки. Хочете зробити конструкцію більш повітряної — скоротіть кількість ніжок. Оптимальний варіант — одна цілісна опора.

Поставте острів

Ще одне практичне рішення в поділі вітальні і кухні — створити острів. Таке планування дозволяє максимально комфортно організувати простір.

Обідній стіл між зонами

Це, мабуть, сама логічна ідея зонування, особливо для маленьких приміщень. Конструкція у вигляді барної стійки або острова тільки забере корисну площу, а компактний акуратний столик — в самий раз. Він може бути круглим, овальним або прямокутним — на ваш смак.

 

Позначте кордон диваном

 

Диван, розгорнутий спинкою до кухонній зоні — відмінне рішення, яке не потребує будь-яких додаткових хитрощів. Адже диван у більшості випадків — головний предмет вітальні. Так чому б не використовувати його в якості стінки? Прекрасна ідея для маленьких кімнат.

Кордон на підлозі

Позначить кордону можна за допомогою різного підлогового покриття: наприклад, в кухонній зоні — плитка, у вітальні — паркет. Добре буде виглядати і плитка іншої геометрії, іншого малюнка. Так, межа між функціональними зонами буде чітко простежуватися і на підлозі.

Виділення зон світлом

Акцентуйте увагу на обідній зоні за допомогою локального освітлення. Положення світильників вигідно підкреслює форму обіднього столу: над довгим можна підвісити 3 компактних плафона в ряд, над низьким квадратним або круглим — у велику красиву люстру.

Правила змішування зон

 

Поділ приміщення за функціями можуть дозволити собі лише щасливі власники просторих кімнат. Взаємодоповнення функціональних зон — оптимальна стратегія для маленьких площ.

Якщо у вашому розпорядженні якихось 10 метрів, то тут вже не до поділу на зони — поставте диван з кавовим столиком навпроти кухонних фасадів, замість обіднього столу або барной стійки. Врівноважити простір можна за допомогою вбудованого шафи з контрастними нішами, де можна зберігати і одяг, і книги, і кухонне приладдя.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *