Кутова ванна – вибираємо якість, довговічність і красу

Кутова ванна – вибираємо якість, довговічність і красу

Ванна кімната – непросто місце для прийняття водних процедур, приміщення, яке всі члени сім’ї встигають відвідати по кілька разів на день, це простір для релаксації, умиротворення, очищення тіла і розуму.

Уявити собі розслаблюючу обстановку приміщення для водних і санітарно-гігієнічних процедур без зручна і містка ванни складно. Незважаючи на активне використання душових кабінок, сучасні домовласники прагнуть зберегти можливість прийняття водних процедур в горизонтальному положенні, можливість отримання справжнього розслаблення. У даній публікації ми розглянемо питання вибору такого сантехнічного пристрою, як кутова ванна.

Активний попит на ванни саме кутовий модифікації підштовхнув нас на створення великої добірки сучасних дизайн-проектів ванних кімнат, в яких були успішно інтегровані дані моделі сантехнічних пристроїв. Якщо ви плануєте ремонт утилітарного приміщення або просто готові замінити стару ванну на нову модель, то сподіваємося, вам буде корисна наступна інформація.

Вибір кутової ванни за матеріалом виготовлення

На сьогоднішній день найпопулярнішими матеріалу для виготовлення ванн різної модифікації є чавун, сталь та акрил. Але можливо також використання більш оригінальних для російського покупця матеріалів – скла, дерева, рідкого мармуру, кварилу. Розглянемо переваги і недоліки кожного з видів сировини для виробництва ванн кутовий модифікації.

«Старий-добрий» чавун

Одним з найбільш стародавніх і традиційних матеріалів для виробництва ванн є чавун. Ще якихось двадцять-тридцять років тому в будь-якій квартирі нашої країни можна було знайти чавунну сантехніку у ванній кімнаті. Несуттєві відмінності в розмірності і дизайні робили все ванни Росії практично близнюками. І в наші дні популярність цього міцного і довговічного матеріалу дозволяє йому залишатися на верхніх рядках списку найбільш продаваних виробів.

 

До переваг ванн, виготовлених з чавуну можна віднести наступні:

 1. міцність і довговічність – при правильній експлуатації і відсутності браку при виробництві, ванну з чавуну можна експлуатувати понад 30 років;
  всі чавунні ванни мають емалеве покриття, за яким нескладно доглядати;
 2. емалева поверхня набагато стійкіша до утворення подряпин і тріщин, ніж акрилові вироби;
 3. чавун здатний витримувати дуже високі температури без наслідків для технологічних властивостей матеріалу;

чавунні моделі мають високі характеристики теплопровідності.

Традиційна ванна з чавуну

Але, як і у будь-якої медалі є зворотна сторона, у чавунних виробів є свої недоліки:

 1. ванни з чавуну дуже важкі (близько 80 кг) – складність транспортування і монтажу сприяє подорожчанню процесу заміни старої ванни на нову і не дає шансів для самостійного виконання всіх дій;
  сам виріб з чавуну пошкодити складно, а ось емалеве покриття дуже вразливе до механічних впливів, утворенням сколок і тріщин при падінні важких предметів;
 2. якщо емалеве покриття було нанесено з порушеннями технологічного процесу, то ванна втратить свій товарний вигляд вже протягом першого року експлуатації (але цей недолік можна усунути за допомогою нанесення нової «оболонки» для чавунного виробу);
 3. особливості виготовлення сантехніки з чавуну істотно обмежує розмірний і модельний ряд виробів (в продажу в основному представлені ванни традиційного дизайну).

Вбудована ванна у формі чотирикутника

При виборі чавунної ванни кутового типу важливо звернути увагу на поверхню виробу – якщо вона горбиста, то виріб було зроблено з порушеннями технології процесу виробництва, в чавуні утворилися порожнечі і пори. Від покупки такого виробу необхідно відмовитися, навіть при невисокій вартості.

Сучасний акрил і кваріл

Серед російських покупців, вироби з акрилу, користуються великою популярністю. Пов’язано це з відносно невисокою вартістю (у порівнянні з чавунними виробами та ваннами з штучного мармуру) і широким спектром розмірного та модельного ряду.

До переваг акрилових виробів можна віднести наступні:

 • ванни з акрилу мають малу вагу (від 15 до 30 кг), їх легко транспортувати і можна встановити самостійно;
 • саме з акрилу виготовляються вироби складної і оригінальної форми (дизайнерським ідеям практично немає перешкод);
 • показники теплоізоляції у акрилових моделей значно вище, ніж у сталевих і чавунних;
 • акрилова поверхня схильна до утворення подряпин, але її можна шліфувати по мірі зносу.

Контрастний дизайн

Серед мінусів акрилових виробів можна виділити наступні:

 • обмеження по вазі – тонкі стінки акрилових виробів можуть прогинатися і деформуватися під дією великих мас;
 • акрил не може витримувати температуру – окріп в таку ванну наливати фахівці не радять;
 • ванну з акрилу не можна чистити абразивними засобами, також поверхні «бояться» падіння важких предметів;
 • малий все виробів виступає як переваги, так і недоліки – легкі конструкції акрилових ванн потребують підтримки металевого каркасу;
 • з часом ванна може втратити свій блиск і білосніжний змінить колір на жовтуватий, термін служби при акуратному використанні не більше 15 років.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *