Сходи на другий поверх в дерев'яному будинку: стильні ідеї оформлення

Сходи на другий поверх в дерев'яному будинку: стильні ідеї оформлення

Двоповерхові будинки, зокрема дерев’яні, завжди дуже актуальні та популярні, адже у них велика житлова площа, а займане простір на земельній ділянці при цьому незначний. Під час будівництва у господарів безліч питань: які матеріали використовувати, як обладнати, що зробити для безпеки і так далі. Однак вони не рідко забувають про найголовніше – підйом з першого на другий поверх. Сходи може стати не тільки важливою функціональною частиною, але і головним предметом інтер’єру. Вона повинна бути не тільки надійною і якісною, але і зовні привабливою.

Гвинтові сходи

Спіральні сходи має особливий шарм, найкраще поєднувати з такими стилями, як ампір, модерн або рококо. Перила виготовляються на смак господаря, раніше використовувалися ажурні, однак вони хоч і виглядають як з казки, але не мають особливої популярності в наш час. Гвинтовий варіант сходів вважається небезпечним для дітей і пенсіонерів, так як край сходів дуже вузький і є ризик отримання травм. У центрі сходів розташовується опора, що представляє собою трубу з дерева або металу, а гідність полягає в тому, що встановлена сходи займає мінімум простору.

Що стосується сходинок для такої сходів, то тут все залежить від того, наскільки безпечними їх робити. В ідеальному випадку центральна частина ступені повинна бути шириною близько 25 см, в той же час в найширшій точці не повинна бути більше 40 сантиметрів. Якщо отвір мінімальний, і сходинки максимально круті, а це не зовсім зручно для людей похилого віку і маленьких діток. Останнім часом спіральна модель не має популярності, її використовують лише як допоміжну, для спуску в підвал або виходу на дах. Іноді такий тип сходів використовується для того, щоб створити не стандартний підйом на мансарду.

Розрахунки своїми руками

 

Найчастіше в будинках використовують класичні маршові підйоми. Вони можуть мати будь-який тип особливостей, однак саме тут дизайнери надають найбільший вибір. Крім цього слід зазначити, що такі сходи самі безпечні і зможуть ідеально вписатися в будь-який інтер’єр. Даний вид сходів використовується в просторих будинках, для розрахунків необхідно знати висоту стель і довжину ділянки підлоги. Оптимальним кутом буде нахил до 45 градусів.

Конструкція сходів повинна вміщати в себе не більше 15 ступенів, в ідеальному випадку 10-11. Якщо щаблів більше, то між ними робляться майданчика, розмір яких однаковий з маршем. Сходи маршового типу буває відкритого та закритого типу, також вона може мати підсходинки, або ж без них.

Сходи маршового типу може бути прямою, зігнутої та поворотною. Останній варіант займає невелику площу, в порівнянні з прямою сходами. Поворотну маршові сходи краще всього встановлювати біля стіни, а під нею розташувати комору кімнату.

Больцах і перила

Больцах – це спеціальні кріплення, що встановлюються уздовж стіни. Щаблі цієї моделі кріпляться на болти до стіни. Цей варіант є самим модним і популярним, часто використовується в будинках сучасного стилю. Перевага полягає в їх візуальної легкості, вони не закривають доступ природного освітлення до всіх куточках кімнати. Стилі, де вона застосовується: лофт, мінімалізм, конструктивізм. Коли сходи вузькі, то для безпеки потрібно використовувати огородження, якщо ж ступені безпечні і дуже широкі, то можна і зовсім без огорожі. Такий варіант буде дуже цікавим і повітряним.

  • больцеві з перилами
  • больцеві зі скляним огородженням
  • жовта больцеві

Перила – статичне огорожу маршових сходів, захищає піднімається людини від падінь при спуску або підйомі. Також перила можуть активно використовуватися літніми людьми для того, щоб спиратися на них під час спуску або підйому.

 

Перила складаються з таких елементів:

 

Балясини – елемент для кріплення поручнів. Якщо вони несуть, то використовуються не тільки для естетики, але і практичності.
Поручні – кріпляться до балясин або стіні, можуть встановлюватися як з одного, так і з обох сторін. Літні люди використовують їх як опору для спуску і підйому.
Заповнювач огорожі – виходячи з назви зрозуміло, що вони заповнюють вільний простір. Основне призначення – декоративне, однак воно обов’язково, якщо в сім’ї є діти. Висота перил повинна бути не менше 90 сантиметрів.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *