Пергола в ландшафтному дизайні

Пергола в ландшафтному дизайні

У сфері ландшафтного дизайну, так само як і у багатьох галузях нашого життя, постійно відбуваються зміни, виникають нові віяння, переваги і модні тренди. Не дивно, що більшість власників приватних будинків, дачних та присадибних ділянок намагаються оформити свої землеволодіння з максимальною зручністю, комфортом і естетикою. У даній публікації ми розглянемо такий елемент ландшафтного дизайну, як пергола.

Спочатку, пергола використовувалася в якості опори для розподілу витких рослин, найчастіше винограду. В наші дні це аркова споруда з дерева, металу, каменю і навіть пластика) використовують і в якості навісу, альтанки, козирка над вхідними дверима і просто декоративного елемента прибудинкової території.

З чого і як виготовляється пергола

 

При виготовленні перголи можуть бути використані наступні матеріали:

  • дерево різних порід;
  • метал;
  • камінь;
  • пластик і металопластик;
  • комбінування матеріалів.

 

Пергола на терасі

 

 

Безумовним лідером серед матеріалів для виконання таких елементів ландшафтного дизайну як пергола по праву вважається деревина. Не тільки натуральність, гнучкість і доступність сировини стали головними причинами використання природного матеріалу, але і високі естетичні якості готових виробів. Конструкції з деревини можна легко поєднувати з будь-якими елементами ландшафтного дизайну, будівлями, насадженнями.

До того ж, деревина відмінно комбінується з іншими видами сировини для виготовлення оригінальних пергол. Наприклад, підстави перголи можуть бути виконані з каменю (у вигляді колон), а поперечини – виконані з дерева. Або конструкція може мати дерев’яними опорами і металевими ґратами в якості перекриттів.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *