Ландшафтний дизайн дачі: 100 сучасних ідей

Ландшафтний дизайн дачі: 100 сучасних ідей

Як красиво, практично й своїми силами облаштувати територію біля дачного будинку? Як створити непросто оазис зелені та свіжості далеко від галасливого і запорошеного міста, але і функціональне місце для відпочинку сім’ї та прийому гостей-друзів-знайомих? Як відобразити своє бачення краси, затишку і гармонії з природою на власному дачному ділянці з мінімальними витратами, але із максимальним ефектом? Сподіваємося, що з відповідями на ці питання вам допоможе наша значна добірка з 100 різних ідей з облаштування території самих різних розмірів і форм, кліматичних і ландшафтних особливостей. На фото ландшафтних проектів ви знайдете актуальні, практичні та естетичні рішення на будь-який смак, рівень майстерності садівництва і розмір гаманця.

 

Ландшафтний дизайн дачі

 

Тільки людям, далеким від садівництва і городництва може здатися, що організувати затишний зелений куточок на дачі, що відповідає всім вимогам сім’ї відпочинку, роботі та розвагах на природі, нескладно. Що досить посадити плодові дерева, розбити клумбу з квітами, облаштувати грядки для вирощування овочів і зелені, встановити альтанку. Але вимоги до комфорту і відпочинку на свіжому повітрі у всіх різні – одним потрібна дитячий майданчик в тіні зелених насаджень, іншим необхідна містка обідня зона на свіжому повітрі для сімейних обідів і прийому гостей, практично всі хочуть мати зону для барбекю, а комусь просто необхідний гамак для відпочинку в прохолоді серед дерев і кущів. Саме у відповідності з вашими вимогами і можливостями дачної території необхідно скласти детальний план облаштування.

 

Отже, на звичайному аркуші паперу або у спеціальній програмі-проектувальнику (знайти в інтернеті безкоштовну версію буде нескладно) необхідно буде зазначити:

  1. визначити точні розміри і форму території, визначитися з масштабом (чим точніше будуть розрахунки, тим менше доробок буде на місцевості);
  2. необхідно зазначити на плані вже побудовані будівлі – будинок, гараж, капітальна альтанка, баня тощо;
  3. відзначте також заплановане будівництво – помічайте навіть невеликі будови (від курятника до собачої буди), завжди здається, що для невеликого будови знайдеться місце (особливо на великій ділянці), але за фактом часто доводиться переносити або змінювати свої плани, вже почавши роботу;

фахівці рекомендують розподілити всю ділянку на зони – квадрати, в кожному з яких буде свій головний елемент (наприклад, в зоні відпочинку на свіжому повітрі ключовим предметом ландшафтного дизайну може виступати альтанка з обідньою групою або місткі гойдалки);

позначте всі багаторічні рослини, які вже є на території і позначте посадку нових, враховуючи відстань між насадженнями і дистанцію по відношенню до будівель;
далі йде непростий пункт позначки всіх інженерних систем – від водопроводу до освітлення (необхідно позначити як вже існуючі комунікації, так і плановане прокладання труб або проводів).

 

Але кресленням на папері початковий етап підготовки не обмежується. Необхідно провести, що називається «розвідку на місцевості»:

  • з’ясувати особливості грунту;
  • наявність (можливе) грунтових вод;
  • якщо є місця застою води, то провести дренаж;
  • необхідно також визначити рівень горбистість території (фахівці рекомендують не вирівнювати ділянку,

а використовувати особливості ландшафту конкретної місцевості для створення найбільш природного образу ділянки, але в деяких випадках позбутися нерівностей ґрунту просто необхідно).

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *