Ідеї для грядки на дачі

Ідеї для грядки на дачі

Говорити про те, що рослинам все одно на якій грядці рости може тільки людина, далека від землеробства. Від форми і розмірів грядок залежить рівень зволоженості ґрунту, інтенсивність газообміну і видовий склад мікроорганізмів, які живуть у верхніх шарах землі. Всі ці чинники надають безпосередній вплив на якість субстрату, а отже і на рівень урожайності – головний критерій успіху для будь-якого садівника або городника. Як же використовувати науковий підхід на благо свого городу, як створити не тільки охайний зовнішній вигляд грядок, але і максимально високо підняти врожайність своєї ділянки? На ці питання ми постараємося відповісти в даній публікації з масштабною підбіркою фото найрізноманітніших грядок.

Принципи облаштування грядок

 

Грядка – це відносно невеликий, часто досить ізольований ділянку грунту, на якому можна забезпечити індивідуальний догляд за рослиною конкретної культури, створити вологісний режим і здійснити підживлення. Очевидно, що на дачній ділянці або городі вирощуються рослини з різною агротехнікою, часто протилежними вимогами до догляду – без індивідуального підходу досягти високої врожайності не вийде. Саме для цього на ділянці необхідна диференціація – поділ території на зони, а зони – на грядки.

 

 

План розміщення грядок

 

Якщо призначення грядок більш або менш зрозуміло кожному городникові, то такі нюанси як рівень освітленості, складу ґрунту і навіть її консистенція, необхідні для різних культур, враховуються не завжди і не всіма. На жаль, нерозуміння того, що до огірків і томатів, наприклад, потрібен різний підхід, призводить до суттєвої втрати врожайності. Створюючи непросто траншеї для посадки тих чи інших культур, а ізольовані грядки, господар ділянки може дати рослинам належний догляд – всі старання незмінно окупляться якістю або кількістю врожаю.

Способи обробітку землі

 

Існує два основних (і при цьому діаметрально протилежних) підходу до землеробства:

  1. традиційний;
  2. екологічний.

Традиційний спосіб обробітку землі являє собою йде в минуле, неймовірно трудомісткий і часто нераціональний, вкрай травмує екосистему принцип. Він ґрунтується на спробах людини самому контролювати процеси в ґрунті, її стан. До традиційного способу землеробства належать такі види діяльності:

  • дворазове перекопування грунту (за рік);
  • гербіцидна обробка;
  • неконтрольоване кількість добрив, внесених у ґрунт;

грядки при такому принципі ведення землеробства обробляються таким чином, при якому мають малу кількість капілярів і, як наслідок, недостатня кількість мікроорганізмів.
Всі ці фактори неминуче призводять до низької врожайності, виснаження ресурсів грунту.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *