Дерев'яний паркан – сучасна данина традиціям

Дерев'яний паркан – сучасна данина традиціям

Використання деревини для створення огорож – один з найдавніших способів захисту своєї території. Доступність матеріалу і відносна простота виготовлення зробили дерев’яні паркани в нашій країні найпоширенішим видом огорожі. З’являються нові будівельні матеріали, полегшені конструкції з відмінними технологічними якостями, але вірність натуральній сировині, можливості, принаймні, в деяких елементів ландшафтного дизайну ділянки або двору бути ближче до природи, переважує всі нововведення. Саме тому і в наші дні зведення дерев’яного паркану є частим явищем для створення огорожі присадибної чи дачної ділянки, великого заміського двору або маленького заднього дворика у міському приватному житлі.

Види дерев’яних парканів

Одна з переваг дерев’яних парканів в тому, що їх можна звести самостійно, вибираючи при цьому рівень залученості – від початкової підготовки матеріалу з необробленої деревини до швидкого монтажу вже готових виробів. Паркан, зроблений своїми руками – особлива гордість для будь-якого власника приватного житла з ділянкою. Але перш ніж вирушати в будівельні магазини або шукати постачальника деревини, необхідно ознайомитися з усім спектром можливостей, який пропонує цей натуральний матеріал для виготовлення огорож. Отже, види дерев’яних парканів з точки зору зовнішнього вигляду.

 

Паркан являє собою переплетення лози та гілок, що кріпляться до вбитих у землю коленьям. Якщо здавна такий спосіб огородження використовували для окреслення своєї ділянки селяни мало не на всій території нашої країни, але зараз такий паркан стає швидше декоративним елементом, мотивом такого стилістичного напрямку як рустикальне кантрі. Зробити своїми руками таку огорожу нескладно, але термін експлуатації відповідає витраченим матеріалам, сил і часу – він зовсім невеликий.

«Частокіл» — простий, але надійний

Не менш древній спосіб створення огорож – складені в ряд кілки з загостреними вершинами. Спорудження надійне і міцне, відмінно захищає від «непрошених гостей». Термін служби істотно більше, ніж у тину і його різновидів, але недостатньо великий для сучасного власника ділянки (паркан не має фундаменту і поступово осідає, розхитується). Та й матеріалу для його спорудження потрібно багато.

У своєму первозданному вигляді подібний вид огорож практично не використовується, натомість на зміну йому прийшов ще екзотичний для наших співвітчизників вигляд огорож з бамбука.

 

«Ранчо» не тільки по-американськи

 

Перші асоціації з даними назвою і у більшості з нас пов’язані з американськими ковбоями і їх угіддями. Але на території нашої країни подібні огорожі давно використовуються для окреслення ділянок пасовищ, садів та городів. Навіть у деяких приватних дворах такий спосіб використовується до цих пір. Прибиті до бруса з дерева кілька дощок чи жердін з досить широкими проміжками нескладно спорудити. Паркан чітко окреслить територію, але не захистить від сторонніх очей.

«Штахетник» — найпопулярніший вид

Паркан з так званого паркану – найпопулярніший вид дерев’яних огорож. Один з найбільш простих способів виготовлення такого паркану – вертикальне кріплення дощок до прожилинам, які, в свою чергу, кріпляться до вбитих у землю дерев’яних стовпів. Популярним цей вид огорожі став через доступність матеріалу і дуже швидкого монтажу. Огорожу в результаті виходить досить міцним і надійним, при належному догляді здатне прослужити досить довго.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *