Дачний фонтан: різноманіття ідей

Дачний фонтан: різноманіття ідей

Здається, що минули ті часи, коли дачні ділянки й приватні двори росіян представляли собою виключно територію з розбитими грядками і висадженими деревами, чагарниками. Сучасний присадибну ділянку, великий приватний двір або крихітний задній дворик в рамках міського житла може стати витвором ландшафтного мистецтва. Гарні клумби, акуратні садові доріжки, майданчики для барбекю, гойдалки і альтанки – варіантів облаштування навіть скромних за розмірами дворів маса. Але як стверджують японці – великі фахівці по створенню ідеального ландшафтного дизайну – для гармонійної обстановки у вашому дворі або дачній ділянці повинні бути присутні три складові: рослини, каміння і вода. Саме виникнення джерела з водою в облаштування прибудинкової території буде присвячена ця публікація. Давайте розглянемо можливі варіанти створення фонтана на дачній або присадибній ділянці, в рамках маленького дворика або величезною прибудинкової території.

Види фонтанів для ландшафтного дизайну ділянки

 

Загальноприйнята думка про те, що фонтан на дачній ділянці – це дорого, трудомістке і в цілому клопітно, давно не має під собою доказової бази. Організувати джерело з постійно циркулює водою власними силами нескладно, якщо підійти до питання з ретельністю і акуратністю. Ну а готових варіантів у сучасних магазинах така безліч, що можна розгубитися.

 

Вибір фонтану, як і будь-якого пристосування для декорування прибудинкової території, вимагає точних розрахунків, правильної вибірки форм, розмірів і матеріалів. Перш ніж відправлятися в магазин або на простори інтернету в пошуках відео з майстер-класами з виготовлення фонтану власними руками, необхідно визначитися з тим, які ж бувають фонтани і чим один від одного відрізняються.

Занурювальний фонтан

 

Цей тип фонтану можна вважати найбільш простим з точки зору устрою і монтажу. Особливість заглибного механізму в тому, що струмінь б’є прямо з води. Але такий варіант вимагає наявності або створення невеликого водоймища – штучного ставка або великої чаші з водою, яка занурюється в грунт. Занурювальний варіант фонтану – один з найменш витратних. Досить вибрати відповідну насадку-розпилювач, що формує струмінь і зафіксувати шланг від насоса. Встановлення додаткових технічних засобів не потрібно.

Стаціонарний фонтан

 

Саме такі конструкції ми представляємо найчастіше, якщо говоримо про фонтани в парках і скверах. Подібний тип фонтану передбачає наявність будь-яких декоративних елементів, що імітують джерело води. У стаціонарному фонтані для дачі та приватного двору можуть використовуватися струменя, скульптури або їх композиції, різні елементи ландшафтного декору.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *